Измъчваният от грешки Коко Гауф оцеля срещу Марта Костюк, за да стигне до полуфиналите на Australian Open
New York Post | 2024-01-23 | 07:44:20

МЕЛБЪРН, Австралия — Коко Гауф победи Марта Костюк със 7-6 (6), 6-7 (3), 6-2 при грешка- изпъстрен мач на Australian Open във вторник, за да поиска място на полуфиналите.

Четвъртият в ранглистата Гауф спаси два сетбола, когато се върна от 5-1, за да вземе началния сет на тайбрека, но беше избутана до решаващ сет, преди да спечели победата след 3 часа и осем минути.

Гауф направи 51 непредизвикани грешки, девет двойни грешки и само 17 уинъра, но оцеля, за да уреди среща със защитаващата титлата си Арина Сабаленка или номер 9 Барбора Крейчикова на полуфиналите.

Американецът вече спечели 12 поредни мача в турнири от Големия шлем, след като спечели US Open миналия септември.

Не. 1 Новак Джокович е в действие по-късно, като се изправя срещу Тейлър Фриц за място на полуфиналите.